ADAN Zarządzanie Nieruchomościami Opole

Oferta

Plaga szczurów

Wraz ze zbliżającym się latem coraz częściej jesteśmy świadkami tzw. „plagi szczurów”. Kiedy zaczyna się sezon dokarmiania kaczek i gołębi na starówkach i w parkach nieświadomie dokarmiamy również szczury, a pozostawione przez nas resztki jedzenia podczas spacerów zachęcają gryzonie do odwiedzin tych miejsc nie tylko nocą. Im więcej śmieci i brak utrzymania czystości na danym terenie, tym większe prawdopodobieństwo pojawienia się szczurów. Innym problemem jest również brak odpowiedniej ilości toalet w mieście i załatwiania potrzeb fizjologicznych „gdzie popadnie”.
Pamiętajmy więc, że sama deratyzacja nie jest w stanie zwalczyć tego problemu …

Czytaj więcej

Czujnik czadu może uchronić przed zatruciem

Co roku, każdej zimy tlenek węgla – czad jest przyczyną zatrucia lub śmierci kilku osób. Nic nie zagwarantuje nam pełnego bezpieczeństwa przed zatruciem ale możemy wykonać szereg rzeczy, które mogą zwiększyć nasze bezpieczeństwo.

Jednym ze sposobów, który może nas uchronić przed zatruciem jest zakup czujnika czadu. Prawidłowo zainstalowany może skutecznie powiadomić nas, że w powietrzu pomieszczenia znajduje się wysokie stężenie tlenku gazu.

Zapraszamy do przeczytania artykułu na ten temat.

Czytaj więcej

Dlaczego warto inwestować w zarządcę nieruchomości

Samodzielne prowadzenie spraw Wspólnoty Mieszkaniowej przez ich właścicieli jest dużym wyzwaniem. Wymaga nie tylko czasu ale i przede wszystkim dużej wiedzy i doświadczenia w funkcjonowaniu wspólnoty. Dlaczego warto zatrudnić zarządcę nieruchomości i jakie korzyści może przynieść współpraca z nim. Zapraszamy do artykułu.

czytaj cały artykuł

Prawidłowe wentylowanie mieszkań

Jednym z najważniejszych czynników, od których zależy komfort przebywania w mieszkaniu jest odpowiednia jakość powietrza.

Czytaj cały artykuł

Gołębi letni problem

Walka z niechcianymi lokatorami jakimi są gołębie jest bardzo trudna. Pojawiają się zachęcone łatwym dostępem do pokarmu i wody. Większy problem nasila się z chwilą gdy gołębie założą gniazdo i ich obecność można zauważyć niemalże przez cały dzień. Ptaki hałasują i brudzą.  Metod mających za zadanie ich odstraszyć jest wiele. Gdy już zdecydujemy się użyć jakiejś metody, pamiętajmy by bezpieczeństwo zwierząt było dla nas istotną kwestią.

Czytaj cały artykuł

„Czarna Owca” w budynku Wspólnoty Mieszkaniowej

Czy w Twojej Wspólnocie Mieszkaniowej mieszka uciążliwy lokator, który utrudnia pozostałym mieszkańcom korzystanie z części wspólnej nieruchomości i ich własnych lokali ?  Zachęcamy do przeczytania artykułu i poznania możliwości rozwiązań dla problemu tego typu.

Problem uciążliwego lokatora, który notorycznie utrudnia funkcjonowanie w miejscu zamieszkania jest dość często pojawiającym się zjawiskiem we Wspólnocie Mieszkaniowej.  Jakie czynności jest wstanie wykonać Zarządca, a jakie mogą zrobić sami właściciele?

Czytaj cały artykuł