ADAN Zarządzanie Nieruchomościami Opole

Uwaga, naciągacze!

Przestrzegamy mieszkańców przed oszustami, którzy podając się za pracowników lub kontrolerów proponują dofinansowanie do wymiany drzwi, okien czy junkersów. W trakcie wizyty plądrują mieszkania lub naciągają na niepotrzebny wydatek.
Działają często według stałego modelu – gdy ogłaszany jest przegląd instalacji lub wymiana wodomierzy, pojawiają się w mieszkaniach podając się za pracowników. Mieszkańcy „uśpieni” informacją, że rzeczywiście miałaby być przeprowadzona jakaś kontrola, wpuszczają ich do mieszkania. Złodzieje są dobrze poinformowani, kiedy ma nastąpić proces kontroli. Bywa, że symulując kontrolę, uznają, że kuchenka lub junkers są do wymiany i pobierają pieniądze na ich wymianę.
Ofiarami zazwyczaj stają się osoby starsze, które mimo zyciowego doświaczenia dają się nabrać oszustom. Złodzieje mają bardzo różne pomysły – odciągają uwage mieszkańców każąc np. nalać wody do wanny, w tym czasie plądrują mieszkanie i znikają bez śladu.
Właściwy kontroler powinien okazać dokument uprawniający do kontroli. Nigdy nie pobiera żadnych opłat, ani nie podpisuje żadnych umów.
Przestrzegamy naszych mieszkańców przed fałszywymi pracownikami.